جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید.
برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402
سلام دوستان مهندس
من در این پست نحوی خروجی گرفتن نقشه استاندارد رو براتون می زارم. این پارت درسی ((خروجی گرفتن)) که به بچه درس می دادم. البته 3 سال پیش
یه نقشه هم براتون می فرستم دوست دارم از 20 نمره بدید. ببینم کجای کارم
البته کیفیتشو آوردم پایین. به ساختار نمره بدید.
[سلام دوست عزیز. نقشه خیلی خوبی هستش فقط چندتا پیشنهاد براتون دارم
اول پیشنهادهای زمین شناسی چون خودم ارشد تکتونیک هستم و چند تا هم اشکالات نقشه
از نمادهای مناسبی برای آبراهه استفاده نکردید
میتونستید برای سنگ شناسی از نمادهای استاندارد زمین نشاسی استفاده کنید
تقسیم بندی گسل اصلی- عادی- فرعی نیست بلکه تراست- معکوس- نرمال- راستالغز- و احتمالی هستش
بهتر بود برای چین ها هم از نمادهای استاندارد استفاده میکردید
بعضی رنگها و نمادها تو راهنما نیستند.
مقیاس عددیتون فیکس نشده یعنی یه عدد غیر رند هستش و مقیاس خطی هم بهتر بود از کیلومتر استفاده میکرددید. اگه چیز دیگه ای هم به نظرم رسید باز براتون میگم
سلام دوست عزیزم مرسی از راهنمایتون.
1-نمادهارو کارفرما اینجور خواسته بود.
2-تو تقسیم بندی گسل ها حق با شماست.
3- بعضی رنگها و نمادها تو راهنما نیستند.اینجور نیستا یعنی محاله
4-پروژه ما به متر بود. ولی حق با شماست بهتر بود با کیلومتر می بود.
5-مقیاس برای این دلیل فیکس نشد که بخشی از نقشه پایه ای رو رقمی کردم.به این دلیل مقیاس فیکس نکردم
ابراهه هاتون بخصوص قسمت شمال شرق رنگشون با زمینه یکی هستش
ابراهه ها سر در گمند همین جو رها شدن
تو قسمت 1 که تو نقشه پیوست مشخص کردم اون شیپ چی هستش؟
قسمت 2 و 4 و 5 که تو پیوست مشخص کردم تو راهنما نیست
قسمت 2 و 6 هم با راهنمای نقشه نمیخونه
با سلام دمت دوستان عزیز
جناب آقای مجیدی ممنون به خاطر این پست قشنگتون
امیدواریم که بقیه دوستان لژاند های نمونه خود را در این تالار آپ کنند تا راجع به آنها به بحث و گفتگو بشینیم.
کار خوبیه ممنون از زحمتی که کشیدین من هم علاوه بر پیشنهاد های آقای جهانگیری چند پیشنهاد کوچک دارم که لحاظ بفرمایید نقشه نمود بهتری خواهد داشت.
1- سعی کنید در نقشه از فونت های فارسی (BFONT) استفاده کنید،چیزی که من در نقشه می بینم فونت Arial است.
2- چپ چین یا راست چین بودن فونت ها و اینکه از یک نظم خاصی برخوردار باشند بسیار مهم است.
3- اگر نقشه بر روی کاغذ چاپ گردد خواهید دید که فونت ها بسیار بزرگ دیده خواهند شد مگر اینکه این نقشه را برای کارهایی مثل پایان نامه خواسته باشید تهیه کنید،در غیر این صورت فونت ها نسبت به سایر عناصر نقشه بسیار بزرگتر دیده میشوند.
4- همانطور که آقای جهانگیری فرمودند سعی کنید هر آنچه در نقشه به نمایش میدهید در لژاند هم آورده شود البته بحث های سیمبلی که آقای جهانگیری فرمودند که مثلا گسل ها را با فلان نماد نشان بدهند خیلی خوب است که رعایت شود.
5-جای مقیاس خطی در حالت بهینه آن همیشه در کادر راهنما است و همچنین بهتر است به کیلومتر نمایش داده میشد و کوچکتر شود.
6-عنوان نقشه نیز به همین ترتیب باید در قسمت راهنمای نقشه قرار گیرد.
7- بهتر بود در این مقیاس از سیستم مختصات UTM استفاده میکردید.
8-همچنین جای یکسری اطلاعات در راهنما خالی است مثلا کارفرما و ....(البته نقشه برای من کاملا لود نشده ممکن است پایین نقشه آورده باشید)
اینهایی که گفتم حتی یک ذره هم از ارزش کار شما کم نمیکند صرفا پیشنهادهایی بود که کار شما را بهتر میکند.
پیروز و سربلند باشید
با سلام به مهندس جهانگیری مرسی از دقت نظرتون.
نمادهای که با 2-4-5 مشحص شده تلفیقی از چند نماد می باشد. خودش به تهایی یه نماد نیست. همون تر که تو نقشه پایه بود.
مثلا 4 تلفیقی از سازنده ایلام و روسوبات سیلابی می باشد.
ابراهه فصلی هستند به این خاطر سر در گم هستند مهندس.
تو قسمت 1 که تو نقشه پیوست مشخص کردید اون شیپ خودمم نمی دونم !!!! احتمالا پس از خروجی گرفتن اومد . البته این نقشه برای 3 سال پیشه.زیاد خاطرم نیست شاید دلیلی داشت که این کارو کردم « الله اعلم بحقائق الامور»
از آقای فردین هم سپاسگذاری می کنم . پیشنهاداتون عالی بود
خوبه در موردگسل كه دوستان اشاره كردن...ودر مورد عالمت امامزاده
چون نقشه زمينشناسيه...نشون ندادن امامزاده و يا مكان هاي مذهبي تفريحي اداري و...به نظر من كار درستي نيست..البته ببخشيد
15
(۱۱-۱۰-۱۳۹۲، ۱۱:۳۲ ق.ظ)majidii نوشته است: با سلام به مهندس جهانگیری مرسی از دقت نظرتون.
نمادهای که با 2-4-5 مشحص شده تلفیقی از چند نماد می باشد. خودش به تهایی یه نماد نیست. همون تر که تو نقشه پایه بود.
مثلا 4 تلفیقی از سازنده ایلام و روسوبات سیلابی می باشد.
ابراهه فصلی هستند به این خاطر سر در گم هستند مهندس.
تو قسمت 1 که تو نقشه پیوست مشخص کردید اون شیپ خودمم نمی دونم !!!! احتمالا پس از خروجی گرفتن اومد . البته این نقشه برای 3 سال پیشه.زیاد خاطرم نیست شاید دلیلی داشت که این کارو کردم « الله اعلم بحقائق الامور»
از آقای فردین هم سپاسگذاری می کنم . پیشنهاداتون عالی بود
در جمع نفس تون گرم.
من تعجب کردم گفتید تو نقشه پایه نیست به این خاطر رفتم نقشه پایه رو پیدا کردم.
این یه قسمت از نقشه پایه ای هستش که شما استفاده کردید
میبینید که برای اون قسمت هایی که توی شکل مشخص کردم تو راهنما هم اورده.
یه نکته دیگه هم به نظرم رسید تو نقشه های زمین شناسی ترتیب سن لایه ها توی راهنما به این صورته که جوانترها بالاتر و قدیمیتر ها پایینتر هستند. برای شما برعکسه.
به قول مهندس آژغ اینها از ارزش کار قشنگ شما کم نمیکنه و فقط پیشنهاد برا بهتر شدن کار هستش