جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در ارتباط با سیستم مختصات فایل های رستر
سلام.
یه فایل رستری (عکس ماهواره ای منطقه ای از ایران) رو دارم که سیستم مختصات جغرافیایی براش تعریف شده. اما من احتیاج به این عکس با سیستم مختصات پراجکت شده (utm) دارم.
روشی رو که برای رسیدن به سیستم مختصات مورد نظرم دنبال کردم در تصویر زیر به ترتیب یادداشت کردم اما با ارور 000289 روبرو می شم.
اگر لطف کنید ایراد کارم رو بگید و یا اگر مسیر بهتری رو میشناسید، معرفی کنید ممنون می شم.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
روش شما مشکلی ندارد و اگر از defineنش هم استفاده کنید باز همین می شه؛ فرقی نداره، فکر کنم شما دارید از 10 استفاده می کنید که واقعا این ورژن داره گیج می زنه از 10.1یا 10.2و یا 9.3استفاده کنید مشکل حل می شه
پاسخ
(۰۶-۰۵-۱۳۹۲، ۱۰:۱۵ ب.ظ)عباسعلی داداشی نوشته است: روش شما مشکلی ندارد و اگر از defineنش هم استفاده کنید باز همین می شه؛ فرقی نداره، فکر کنم شما دارید از 10 استفاده می کنید که واقعا این ورژن داره گیج می زنه از 10.1یا 10.2و یا 9.3استفاده کنید مشکل حل می شه

من از 10.1 استفاده می کنم!
پاسخ
http://help.arcgis.com/EN/arcgisdesktop/...000289.htm
*** هر روزی که می آموزم، پی می برم که جاهل ترم!! ***
پاسخ
یک کم وقت میبره ولی فکر کنم جواب بده . نقاط مشخصی را در رستر قرار دهید و وارد گوگل ارث شوید سیستم مختصات google earth را به utm تغییر دهید ونقاط مشخص شده را که به صورت utm دارید بعد از پاک کردن سیستم مختصات قبلی لایه را در arc map دوباره زمین مرجع کنید.اگر نیاز به توضیح کامل بود در خدمتم
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
پاسخ
سه تا کار بکنین
اولا زمانی که این کاد را انجام میدهید ادیتورتون رو استارت کنید که این باگ از بین بره
دو اینکه شما دارین به زون 29 پروجکت میگیرین در حالی که باید به 39 پروجکت بگیرین
سه اینکه مسیر خروجیتون رو از ژیو دیتابیس عوض کرده و یه اسم دیگه بهش بدین
و اینکه این فایلی که من میبینم فکر میکنم در اصل جغرافیایی بوده و اشتباها به یوتی ام به جای اینکه پروژکت بشه دیفاین شده
پاسخ
(۰۶-۰۶-۱۳۹۲، ۰۲:۲۵ ق.ظ)فردین آژغ نوشته است: سه تا کار بکنین
اولا زمانی که این کاد را انجام میدهید ادیتورتون رو استارت کنید که این باگ از بین بره
و اینکه این فایلی که من میبینم فکر میکنم در اصل جغرافیایی بوده و اشتباها به یوتی ام به جای اینکه پروژکت بشه دیفاین شده

بله آقاي آژغ درست مي فرمايند با اين كارا مشكل حل خواهد شد
پاسخ
(۰۶-۰۶-۱۳۹۲، ۰۲:۲۵ ق.ظ)فردین آژغ نوشته است: سه تا کار بکنین

سلام.
1. لایه ی رستر به عنوان یک لایه ی editable شناسائی نمی شه، بنابر این استار ادیتینگ نمی شه.
2. بیشتر از 30 بار با ورژن های متفاوت GIS ، روش های متفاوت و با شرایط متفاوت این کار رو انجام دادم شاید فقط همین یک بار که برای نمایش در سایت انجام می دادم، زون 29 رو انتخاب کرده باشم.
3. مسیر خروجیم رو هم عوض کردم، اسم فایل رو هم عوض کردم اما اتفاقی نیافتاد.
4. منظورتون اینه که من به جای پروجکت، دیفاین کردم یا فایل مشکل داره؟ اگه فایل مشکل داشته باشه نمی شه کاریش کرد؟ آن دیفاین نداریم تو GIS ?

در ضمن این کار رو وقتی با ورژن 9.3 انجام می دم، ARCMAP خود به خود بسته میشه!!!

این یکی از فایلهاییه که خودتون به اشتراک گذاشتید. تو پست تصاویر ماهواره ای کل ایران. فولدر N-39-30 امکانش هست چک کنید ببینید مشکلش چیه؟

(۰۶-۰۶-۱۳۹۲، ۰۱:۴۴ ق.ظ)ganjoor نوشته است: یک کم وقت میبره ولی فکر کنم جواب بده . نقاط مشخصی را در رستر قرار دهید و وارد گوگل ارث شوید سیستم مختصات google earth را به utm تغییر دهید ونقاط مشخص شده را که به صورت utm دارید بعد از پاک کردن سیستم مختصات قبلی لایه را در arc map دوباره زمین مرجع کنید.اگر نیاز به توضیح کامل بود در خدمتم

سلام.
سیستم مختصات رو چطوری می شه پاک کرد؟!! GOOGLE EARTH می خواد یا ARC MAP?
اگر بشه پاک کرد، فکر نکنم احتیاجی به ژئو رفرنس داشته باشیم! نه؟!
اگه بتونم سیستم مختصات کنونیش رو پاک کنم شاید بتونم مجددا پروجکت دیفاینش کنم.

(۰۶-۰۶-۱۳۹۲، ۰۱:۴۰ ق.ظ)me8rdad نوشته است: http://help.arcgis.com/EN/arcgisdesktop/...000289.htm

سلام.
خودتون خطا رو خوندید؟

Ensure that the dataset is not read-only or being locked by another application or user.

یعنی ممکنه قفل شده باشه؟ کاریش می شه کرد؟
پاسخ
سلام....این جعبه ابزاری که شما استفاده کردید برای وقتی هستش که تصویر شما ژئورفرنس باشه و بخواید سیستم مختصاتش رو تغییر بدید...بنابراین طبق فرمایش دوستمون بهتره شما اول با استفاده از گوگل ارث یا هر چیزه دیگه تصویرتون رو ژئورفرنس کنید..این امکان به هیچ وجه وجود نداره که بدون نقطه کنترل شما به تصویرتون مختصات بدید.
پاسخ
ببینید تو این موردی که دوستمون مثالش رو آوردن بعد از دانلود از سایت چون این تصاویر دارای سیستم مختصات جغرافیایی هستند ابتدا باید آنهارا به سیستم مختصات جغرافیایی(wgS194) define کرد سپس با توجه به منطقه قرار گیری آنها در سیستم تصویر UTM زون مورد نظر را انتخاب کرد.
اگر تو یه منطقه ای نمیدونین زون کجاس یا بین دوتا زون شک دارین لایه رو بعد از اینکه به جغرافیایی define کردین به google earth اکسپورت بگیرین و سپس از داخل تنظیمات tools>>option گوگل ارث سیستم مختصات UTM رو براش مشخص کنید و براتون مشخص میکنه که تو کدوم زون قرار گرفته.
من چیزی که تو این تصویر خانم روشنایی می بینم اینه که ایشون در ابتدا اومدن define کردن به یه زون اشتباه در حالی که باید به جغرفیایی define میکردن.
بعضی وقتها شما اگه دیتاتون رو اشتباه دیفاین کنین دیگه میپره و قابل بازگشت نیست.
شما کاری که پیشنهاد میکنم انجام بدین اینه که برین و این دیتایی که خراب کردین رو به جغرافیایی دیفاین کنین و سپس به Utm و زون مورد نظر project بزنین شاید درست بشه.
اگه نشه این قسمت از دیتا ر باید دوباره دانلود کنین.
و اصلا هم ربطی به استفاده از گوگل ارث نداره
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی جهت حذف عوارض از DEM Zahra530 2 2,362 ۰۸-۱۵-۱۳۹۹، ۰۷:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Zahra530
  چرا مقدار ولیو فایل flow accumulation را در مپ الجبرا عدد 2500=> میزنند؟ kimia352 0 1,289 ۱۲-۰۸-۱۳۹۸، ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia352
  ترکیب لایه های خطی با حفظ ویژگی عرض هر لایه majidzarean 0 1,617 ۰۶-۰۲-۱۳۹۸، ۰۴:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: majidzarean
  نحوه محاسبه درصد پوشش با NDVI kamkar 0 1,655 ۰۸-۱۲-۱۳۹۷، ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kamkar
  شبکه بندی یک پلیگون و تعیین مختصات جغرافیایی مرکز شبکه ها saharsm 1 2,620 ۰۶-۰۵-۱۳۹۷، ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  کپی کردن از یک line feature در arcgis مثلا به تعداد 50 عدد samaa 2 2,807 ۰۳-۲۶-۱۳۹۷، ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  هزینه پروژه جی آی اس چقدر است؟ کریمی 6 7,553 ۰۳-۲۲-۱۳۹۷، ۰۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: nadiri
  آموزش کار با template rahmati-gis 0 1,768 ۱۱-۲۶-۱۳۹۶، ۱۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati-gis
  حذف نقاط در شیپ فایل rza 4 6,623 ۱۱-۱۸-۱۳۹۶، ۱۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: alish
  قرار دادن عکس هوایی بر روی طرح fariba 1 3,297 ۱۰-۱۷-۱۳۹۶، ۱۱:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fariba

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید: