ارسالها: 17
موضوعها: 4
تاریخ عضویت: خرداد ۱۳۹۲
اعتبار:
3
با سلام
بچه ها کسی میدونه که چطور میشه dem ایران رو بصورت سیستم مختصات لامبرت در آورد؟
خواهش میکنم کمکم کنید
ارسالها: 151
موضوعها: 50
تاریخ عضویت: اردیبهشت ۱۳۹۲
اعتبار:
24
(۰۸-۰۸-۱۳۹۲، ۰۵:۲۷ ب.ظ)mzla نوشته است: با سلام
بچه ها کسی میدونه که چطور میشه dem ایران رو بصورت سیستم مختصات لامبرت در آورد؟
خواهش میکنم کمکم کنید
سلام!
من با این سیستم تصویر تا حالا کار نکردم اما روال کار باید مشابه تغییر سیستم تصویر مثلا از جغرافیایی به UTM باشه!
از اونجایی که DEM لایه رستری هستش شما باید با دستور Project Raster در قسمت ورودی لایه DEM خودتون و در قسمت Input Coordinate System سیستم تصویر پیش فرض تعریف شده واسه لایه DEM خودتون و در قسمت output Coordinate System هم سیستم لامبرت رو واسش تعریف کنید..
من در قسمت Projected Coordinate System و Continental و Asia با Asia Lambert Conformal Conic برخورد کردم که واسه شمال و جنوب آسیا هم مجزا وجود داشت..
ولی اینکه همین قسمته یا جای دیگه رو دقیق نمیدونم..
یخورده ور بری باهاش احتمالا دستت میاد
*** هر روزی که می آموزم، پی می برم که جاهل ترم!! ***
ارسالها: 17
موضوعها: 5
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۲
اعتبار:
4
این سیستم مختصات توسط سازمان نقشه برداری ایران به گونه ای طراحی شده است که خطاها و اعوجاجات آن در کل سطح ایران کمینه می باشد.اما به صورت پیش فرض در ARC GIS وجود ندارد،از قسمت defin projection پارامتر های آن را تعریف کنید.
پارامترهای این سیستم مختصات از قرار زیر می باشند:
Projection: Lambert Conformal Conic
Ellipsoid: International 1909 or WGS 84
Datum: European 1950 (ED50) or WGS 84
False Easting: 2000000
False Northing: 40000
Central Meridian: 54
Latitude of Origin: 24
Scale Factor: 1
Standard Parallel 1: 30
Standard Parallel 2: 36