انجمن جی آی اس (GIS)
آموزش ArcGIS------ بخش اول ------Introduction and Map Design - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن جی آی اس (GIS) (http://forum.arcgis.ir)
+-- انجمن: آموزش های گام به گام (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85)
+--- انجمن: آموزش گام به گام جی آی اس- ArcGIS (http://forum.arcgis.ir/Forum-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AC%DB%8C-%D8%A2%DB%8C-%D8%A7%D8%B3-ArcGIS)
+--- موضوع: آموزش ArcGIS------ بخش اول ------Introduction and Map Design (/Thread-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-ArcGIS-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D9%88%D9%84-Introduction-and-Map-Design)

صفحه‌ها: 1 2

آموزش ArcGIS------ بخش اول ------Introduction and Map Design - Parvane - ۰۷-۱۴-۱۳۹۳

[تصویر:  Arcgis.GIF]

موازی آموزش های گام به گام تئوری GIS، آموزش پایه از زیر مجموعه های کلیدی نرم افزار ArcGIS در ورژن 10 و بالاتر رو خواهیم داشت.
اهداف این بخش :

1) آشنایی با فضای کلی نرم افزار Arcmap( ورژن های 10+)
2) آشنایی با سه وِیژگی داده های مکانی -جغرافیایی
3) ایجاد نقشه های Choropleth
4) ایجاد هاپیر لینک

فایل ArcGIS10.1.pdf برای آشنایی کلی با نرم افزار Arcmap10 پیشنهاد میشه.

دومین فایل فشرده ArcGIS+Data.rar اهداف 1 تا 3 رو که در بالا اشاره کردیم رو شامل میشه .(فایل آموزشی + داده های تمرینی مورد نیاز)

و در نهایت یک فیلم کوتاه به همراه داده های تمرینی جانبی برای تمرین بیشتر پیوست شد.

RE: آموزش ArcGIS------ بخش اول ------Introduction and Map Design - hossein1368 - ۰۷-۱۸-۱۳۹۳

با سلام ، ممنون از فایل هاتون ، میخاستم ازتون خواهش کنم اگه فایلی درباره تحلیل شبکه و مسیریابی در GIS دارین در انجمن قرار بدین

RE: آموزش ArcGIS------ بخش اول ------Introduction and Map Design - shabani46 - ۰۲-۰۶-۱۳۹۴

باسلام
ممنون از لطفتون که مطالب بدرد بخوری در سایت قرارمیدین

RE: آموزش ArcGIS------ بخش اول ------Introduction and Map Design - hayedee - ۰۲-۰۶-۱۳۹۴

درود . ممنون از فایل های خوبتون

RE: آموزش ArcGIS------ بخش اول ------Introduction and Map Design - fateme.kokabi - ۰۷-۰۹-۱۳۹۴

ممنون از آموزشهای خوبی که گذاشتین

فرستاده شده از HUAWEI G750-U10ِ من با Tapatalk

RE: آموزش ArcGIS------ بخش اول ------Introduction and Map Design - danish rah - ۰۹-۰۷-۱۳۹۴

سلام: ممنون از فایلهای کار آمد تون

RE: آموزش ArcGIS------ بخش اول ------Introduction and Map Design - bitaazimi68 - ۰۱-۳۱-۱۳۹۵

(۰۷-۱۴-۱۳۹۳، ۰۱:۱۴ ب.ظ)Parvane نوشته است: [تصویر:  Arcgis.GIF]

موازی آموزش های گام به گام تئوری GIS، آموزش پایه از زیر مجموعه های کلیدی نرم افزار ArcGIS در ورژن 10 و بالاتر رو خواهیم داشت.
اهداف این بخش :

1) آشنایی با فضای کلی نرم افزار Arcmap( ورژن های 10+)
2) آشنایی با سه وِیژگی داده های مکانی -جغرافیایی
3) ایجاد نقشه های Choropleth
4) ایجاد هاپیر لینک

فایل ArcGIS10.1.pdf برای آشنایی کلی با نرم افزار Arcmap10 پیشنهاد میشه.

دومین فایل فشرده ArcGIS+Data.rar اهداف 1 تا 3 رو که در بالا اشاره کردیم رو شامل میشه .(فایل آموزشی + داده های تمرینی مورد نیاز)

و در نهایت یک فیلم کوتاه به همراه داده های تمرینی جانبی برای تمرین بیشتر پیوست شد.

ممنون از آموزشتون
عالیه

RE: آموزش ArcGIS------ بخش اول ------Introduction and Map Design - mr_civil - ۰۴-۲۶-۱۳۹۶

با سلام یک سوال داشتم اگر کسی بلده ممنون میشم راهنمایی کنه
دو لایه در جی آی اس دارم یکی مختصات 1000 تا فروشگاهه و یک لایه دیگه تقسیمات شهرستانیه وقتی دو تا لایه و با هم روشن میکنم مشخص میشه تک تک چک کرد که هر فروشگاه در کدوم شهره اما مشکل من اینه که برای 1000 تا فروشگاه خیلی زمانبره راه ساده تری نیست که بتونم شهرستان این فروشگاههها رو استخراج کنم؟
با تشکر

RE: آموزش ArcGIS------ بخش اول ------Introduction and Map Design - ratin - ۰۵-۲۸-۱۳۹۶

سلام بازم مثل همیشه عالی بود ممنون از شما و وب سایت پر محتوا و کاربردیتون

RE: آموزش ArcGIS------ بخش اول ------Introduction and Map Design - Parvane - ۰۵-۳۰-۱۳۹۶

(۰۴-۲۶-۱۳۹۶، ۰۴:۵۱ ب.ظ)mr_civil نوشته است: با سلام یک سوال داشتم اگر کسی بلده ممنون میشم راهنمایی کنه
دو لایه در جی آی اس دارم یکی مختصات 1000 تا فروشگاهه و یک لایه دیگه تقسیمات شهرستانیه وقتی دو تا لایه و با هم روشن میکنم مشخص میشه تک تک چک کرد که هر فروشگاه در کدوم شهره اما مشکل من اینه که برای 1000 تا فروشگاه خیلی زمانبره راه ساده تری نیست که بتونم شهرستان این فروشگاههها رو استخراج کنم؟
با تشکر

با دستور spatial join میتونید اطلاعات استانی فروشگاه ها رو استخراج کنید.