جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اکستنشن منطق فازی جهت استفاده در Arc GIS 9.3
با سلام خدمت دوستان
یکی از عزیزان درخواست اکستنشن فازی رو برای ورژن 9.3 داده بودن. در پیوست این اکستنشن رو گذاشتم. امیدوارم علاوه بر اینکه مشکل ایشون رو حل بکنه به درد دوستانی که میخوان منطق فازی کار کنن بخوره.
نحوه استفاده بدین صورت هست که بایستی بر روی Arc toolBox کلیک راست کرده و سپس Add ToolBox رو بزنید و وارد پوشه مربوطه شده و گزینه Spatial Data Modeller Tools رو اضافه کنید. این عمل هر زمان که محیط Arc Map دوباره باز بشه بایستی مجدداً انجام بشه.
اگر در مورد نحوه استفاده سوالی داشتید در همین پست مطرح بفرمایید.
موفق باشید

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   SDM-software gis.rar (اندازه: 6.46 MB / تعداد دفعات دریافت: 1,955)
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
سلام تشکر از لطفتون .من در مورد منطق فازی هیچ چیزی نمی دونم تشکر می کنم اگر جزوه آموزشی یا مثالی هم قرار بدهید
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
پاسخ
(۰۹-۲۴-۱۳۹۲، ۰۲:۱۰ ق.ظ)ganjoor نوشته است: سلام تشکر از لطفتون .من در مورد منطق فازی هیچ چیزی نمی دونم تشکر می کنم اگر جزوه آموزشی یا مثالی هم قرار بدهید

در خصوص منطق فازی و کاربردش در GIS مطالب زیادی تو اینترنت هست میتونید پیدا کنید. در پیوست هم 2 تا فایل رو اوردم که البته زیاد کامل نیست اما میتونه یه دید کلی بهتون بده. مطالب جامع تر و مثالهایی که خودم بر روی اونها کار کردم هر زمان که وقت بشه حتما براتون میزارم. بایستی تو فایلام بگردم.
موفق باشید

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Fuzzy Logic.rar (اندازه: 1.85 MB / تعداد دفعات دریافت: 894)
پرنده مردنیست
پاسخ
(۰۹-۲۶-۱۳۹۲، ۰۳:۲۳ ق.ظ)shahram نوشته است: سلام ما دانشجویان دانشگاه تبریز بی نهایت ازتون ممنونیم ولی خواهشمندیم که آموزش این اکستنشن رو با یه مثال برامون بذارید

حتما در اولین فرصتی که بتونم براتون میزارم
پرنده مردنیست
پاسخ
در صورت داشتن الحاقی هاس ذیل برای
SDM یا همان Spatial Data Modeller
اکستنشن SVM (ماشین بردار پشتیبان)
برای ArcGIS 10 , 10.1 به این ایمیل ارسال نمایید و یا لینک دانلود معتبرشو ارسال بفرمایید.....سپاس.

ZOVANPOL@GMAIL.COM
پاسخ
سلام جناب شهروز
سوال شما خیلی کلی بود
اما اولا که باید فایلاتون رستری بشن
در ضمن بهتره که مرحله به مرحله پیش بریم
شما فقط میخواید از منطق فازی استفاده کنید؟
منظورم اینه روش کارتون فقط منطق فازیه؟ یا مثلا AHP و ... رو هم استفاده میکنید
پرنده مردنیست
پاسخ
اولین کار اینه که از ابزاری که گذاشتم Spatial Data Modeller Tools رو به جعبه ابزار اضافه کنید
این افزونه چندتا زیر مجموعه داره که تو بحث کار شما مهمترینش همون Fuzzy Logic هستش
خود فازی لوجیک هم دوتا زیر مجموعه داره که شما ابتدا بایستی از Categorical & Reclass زیر مجموعه Fuzzy Membership تنظیمات و کلاس های مربوطه رو انجام بدید که این مرحله چندتا نکته مهم داره
نکته اصلی اینه که شما هر تعداد کلاسی که برای هر نقشه تعریف میکنید بایستی عدد مربوط به کادر Divisor هم همون باشه تا عدد یک که بالاترین حد در منطق فازیه اعمال شده باشه مگر بخواید توی همین روش فازی هم به هر نقشه به صورت جدا امتیازی بین صفر تا یک بدید. مثلا پارامتری از نظر شما 0.6 میگیره پس بایستی کلاس رو 6 و عدد Divisor رو 10 بدید
مسئله مهم بعدی بحث Reverse کردنه
یعنی بایستی بر اساس پارامترهایی که دارید همه اونها با توجه به هدفتون در این راستا Reverse باشن
یعنی ممکنه برای شما نزدیکی مزیت باشه و شما نقشه بافر رو به صورت دور بودن ملاک قرار دادید پس حتما باید در اینجا از Reverse New Values استفاده کنید
بعد از این تنظیمات و امتیاز دهی های احتمالی از زیر مجموعه Fuzzy Operators انواع توابع فازی وجود داره
که معمولترین و بهترین تابع همون گاما هستش که همه نقشه هارو اد کنید و اون مقدار 0.9 و یا 0.95 رو به عنوان مقدار گاما بپذیرید
بازم اگه سوالی بود بپرسید
قابل توجه همه دوستانی که درخواست نحوه استفاده و کار با این ابزارو داشتن:
توضیحات بالا تقریبا میتونه اون چیزی باشه که این دوستان دنبالش هستن
موفق باشید
پرنده مردنیست
پاسخ
سلام
اکستنشن Arc SDM گزینه شبکه عصبی هم داره اگر کسی چگونگی استفاده ازش می دونه لطفا برام توضیح بده که برای پایان نامه ام واقعا لازمش دارم

سلام
من برای پایان نامه ام از دستورهای شبکه عصبی در بسته نرم افزاری Arc SDM می خوام استفاده کنم ولی نحوه استفادش نمی دونم خواهش می کنم اگر کسی می دونه نحوه استفاده ازش برام توضیح بده یا اگر جزوه ای داره به این ایمیل برام بفرسته
biseda30@gmail.com
پاسخ
سلام ممنون از مطالب با ارزشتون
من برای پایان نامه ام فازی کار کردم و می خوام برا توابع درجه عضویت نمودار تهیه کنم می تونین راهنمایی کنین
پاسخ
(۰۸-۱۹-۱۳۹۳، ۱۰:۳۷ ب.ظ)darya نوشته است: سلام ممنون از مطالب با ارزشتون
من برای پایان نامه ام فازی کار کردم و می خوام برا توابع درجه عضویت نمودار تهیه کنم می تونین راهنمایی کنین

سلام
اگه ممکنه بیشتر توضیح بدین؟ منظورتون از تهیه نمودار چیه؟
فازی رو چه جوری کار کردین؟
پرنده مردنیست
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  روش محاسبه معابر بین بلوک های شهری قطعا خوشتون میاد behzad1370 6 6,869 ۰۲-۰۳-۱۴۰۰، ۱۱:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: محیا صالحی
  آموزش Tracking analyst مصطفی شعبانی 0 1,518 ۱۰-۰۳-۱۳۹۹، ۰۸:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: مصطفی شعبانی
  آموزش فارسی Geostatistical Analyst مصطفی شعبانی 0 1,284 ۰۸-۳۰-۱۳۹۹، ۰۶:۰۱ ب.ظ
  تئوری مکان یابی مصطفی شعبانی 0 1,406 ۰۸-۲۴-۱۳۹۹، ۰۱:۲۲ ق.ظ
  سیستم تصویر لامبرت مصطفی شعبانی 0 1,449 ۰۸-۱۸-۱۳۹۹، ۰۶:۰۶ ب.ظ
  تحلیل دید مصطفی شعبانی 0 909 ۰۸-۱۳-۱۳۹۹، ۰۹:۲۰ ب.ظ
  GIS برخط (Online GIS) مصطفی شعبانی 0 830 ۰۸-۰۹-۱۳۹۹، ۰۲:۱۹ ق.ظ