جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرچم کدوم رشته تو استفاده از GIS بالاست؟
به نظر من شهرسازا پرچمشون بالاس
نظر شما چیه؟
پاسخ
البته بچه های جغرافیا هم کم نیستن Smile
پاسخ
به نظر من هر کس که می خواد پرچم رشته اش را بالا نگه داره بیاد و کاربرد gis را در رشته خودش(با ذکر رشته دانشگاهی) به طور کاربردی وبا مثالی که خودش انجام داده بازگو کنه تا برای همه اعضا مشخص بشه که
1- متخصصان کدام رشته وقت بیشتری صرف کار و یادگیری gis می کنند?
2- متخصصان کدام رشته تخصصی تر کار می کنند?
3-در ایرانgis در کدام رشته جایگاه بالاتری داره?
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
پاسخ
خب معلومه بچه های GIS و RS هم پرچمشون بالاست هم قدرت تحلیلشون بالاست !

البته حرف آقای گنجور هم درسته !
پاسخ
رشته ارشد بنده آبیاری و زهکشیه و کارشناسیم خاکشناسی بود، تا حالا به این نتیجه رسیدم که کاربرد GIS و RS در رشته های آب و خاک خیلی زیاد بوده و میشه گفت اینها یک ابزاری برای پیشبرد علم هستن، از جمله اکستنشن هایی که برای گروههای ما استفاده میشن : Arc Hydro و ابزارهای هیدرولوژی و Groundwater و مدل های SWAT و HEC-RAS و HEC-HMS و پردازش تصویر تصاویر ماهواره ای و عکسهای هوایی جهت بدست آوردن اطلاعات و تجزیه و تحلیل اونها و زمین آمار و ... البته نرم افزارهای تخصصی هم وجود داره که GIS بیس هستن مثل WaterGems و GMS و ... در کل میشه گفت GIS یک سیستم نظام مندیه که کارهامون رو سریع و دقیق و راحت کرده.
پاسخ
(۱۱-۱۰-۱۳۹۲، ۰۳:۳۰ ق.ظ)فردین آژغ نوشته است: البته بچه های جغرافیا هم کم نیستن Smile

با احترام به شما باید بگم مگه بچه های جغرافیا چشونه خودم به عنوان یه دانشجوی کارشناسی سنجش از دور و سیستم اصلاعات جغرافیایی افتخار میکنم توی دانشکده جغرافیا درس میخونم به خود اسم رشته نگاه کنیم لفظ جغرافیا خودش معنی کلی نگری و دید گسترده رو نشون میده که این رشته رو بقیه رشته ها متمایز میکنه
پاسخ
ضمن عرض سلام به هم دوستان گرامی برای اینکه بفهمید کدوم رشته توی GIS حرف اول را می زند باید اول یک نگاهی به معنی واژه آن بیندازیم که به معنی سیستم اطلاعات جغرافیایی است پس می توان گفت ابزاری است برای تحلیل، پردازش ، طبقه بندی اطلاعات مکانی وتوصیفی است حال من به عنوان یک جغرافیدان که دارای مدرک فوق لیسانس رشته جغرافیاهستم عرض می کنم همه رشته ها می توانند استفاده ابزاری از آن بکنند ولی رشته جغرافیا علاوه بر استفاده ابزاری با استفاده از نظریه های مختلف (به طور مثال نظریه انتشار و غیره ...) در حال گسترش آن می باشد. یک شهرساز می تواند الگو ها و انگارهای شهرسازی را در آن وارد کندو نقشه بردار طول و عرض را در آن وارد کند در حالی که برای شهرساز و نقشه بردار نرم افزار های دیگری که تخصصی می باشد را دارند ولی لازم به ذکر است از نظر من سیستم اطلاعات جغرافیایی به عنوان ترمینال تمام علوم مکانی بشمار می آید
پاسخ
سلام پرچم خود رشته سنجش از دور و GIS از همه بالاتره ، کارشناسان این رشته به تمام علوم با دید جی ای اسی نگاه میکنن اینها کسایی هستند نقش جی آی اس را برای نیازمندان مشخص می کنند و اهمیت بین رشته ای بودن این رشته را برای سایرین تفهیم می کنن ،
صرفا داشتن کلمه جغرافیا بر این رشته گذاشتن به معنی زیر گروه رشته جغرافیا بودن نیست ، معنی لغوی لاتین هست نشان دهنده گسترده بودن این علمه
پاسخ
(۱۱-۱۰-۱۳۹۲، ۰۳:۲۷ ق.ظ)samaneh نوشته است: به نظر من شهرسازا پرچمشون بالاس
نظر شما چیه؟
امروزه رشته های زیادی از این سیستم استفاده می کنن اما تا اونجایی که حقیر دیده اکثر آموزش های ارائه شده در مورد حوضه های آبخیز هست، یعنی در رشته آبخیزداری
پاسخ
زمین شناسی
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تهیه نقشه شیب ghogha 7 3,986 ۰۸-۰۱-۱۳۹۹، ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ghogha
  لینک بزرگترین گروه GIS ( پرسش و پاسخ ) در تلگرام فردین آژغ 1 3,512 ۰۶-۱۷-۱۳۹۹، ۱۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  تبلیغات فردین آژغ 0 985 ۰۶-۱۷-۱۳۹۹، ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  نیاز به نقشه های ،جنس خاک، شیب، جهت شیب و جنس زمین همدان kazem akbari 8 5,776 ۰۲-۰۵-۱۳۹۸، ۱۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Alireza1373
  تصویر ماهواره ای با کیفیت بالا فردین آژغ 1 2,999 ۱۰-۰۶-۱۳۹۷، ۰۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad278
  مشکل لایسنس gis 9.3 dehdari70 1 2,714 ۱۲-۰۸-۱۳۹۶، ۰۶:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  درخواست afsan 5 5,180 ۱۰-۲۰-۱۳۹۶، ۱۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: faeze
  خطای 010267 و 010328 در gis rezashadi 4 7,357 ۰۹-۱۸-۱۳۹۶، ۰۶:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: erosin
  انجام پروژه های GIS rahmati_gis 0 2,309 ۰۵-۱۳-۱۳۹۶، ۰۷:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati_gis
  ابزار آب زیرزمینی در GIS HamidKazemitabar 1 2,323 ۰۴-۱۸-۱۳۹۶، ۰۴:۳۵ ب.ظ