ارسالها: 14
موضوعها: 4
تاریخ عضویت: بهمن ۱۳۹۳
اعتبار:
0
دوستان سلام
من یک لایه از کد وارد کردم
سوالم اینه که چجوری میشه دستگاه مختصات این لایه با سایر لایه ها را یکی کنم؟
ارسالها: 95
موضوعها: 26
تاریخ عضویت: دى ۱۳۹۴
اعتبار:
28
سلام صبحتون بخیر مهندس شما اول از همه روی لایه راست کلیک properties ویا با دوبار کلیک تب source با توجه به اعداد نوشته شده در قسمت extent وبررسی coordinate system می تونید سیستم مختصات لایه رو بررسی کنید مثلا اگه اعداد نشون از سیستم مختصات جغرافیایی شما تو قسمت coordinate system wgs 1984 بهش معرفی کنید با دستور define اگرم می خواید سیستم مختصاتو تغییر به utm بدین دستور project برای اعمال دستورات ابتدا cnt+f بعد تو قسمت سرچ دستوراتو وارد کنید
مهندس مهم تر از همه اینه وقتی لایه ای وارد محیط arc map می شه اول coordinate system دیتا فریمتونو بررسی کنید ببنید دیتا فریم مختصاتش چیه اگر مختصات نداشت خودتون می تونید بهش مختصات اعمال کنید موفق باشید
ارسالها: 95
موضوعها: 26
تاریخ عضویت: دى ۱۳۹۴
اعتبار:
28
سلام مهندس
ببینید من همه این توضیحات شما رو تو همین سایت تو قسمت اول اخرین موضوعات نگاه کنید کاملا توضیح دادم حالا با توجه به اینکه cnt+fکار نمی کنه همه این دستورات تو قسمت arctoolbox گزینهdata managment tools
,بعد گزینه projection and transformation بعدش define projectionبقیه دستوراتم به طور منظم و طبقه بندی شده اونجا قرار دارن فقط کافیه یکم جستجو کنید واینکه مهندس شما اون قسمت که گفتمو اخرین موضوعات مطالعه کنید به نام نحوه تشخیص سیستم مختصات اعمالی به لایه ها اگر باز هم سوالی بود من در خدمتم
موفق باشین روزتون عالی