جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه کاربردی ارتباط بین نرم افزارهای ArcGIS و Google Earth برای کاربران GIS
[font=Arial]با این برنامه کاربردی، قادر خواهید بود موقعیت نقشه هایتان را در محیط Google Earth مشاهده نمائید. برای این کار شرایط زیر را بایستی رعایت کنید: اول اینکه نرم افزار Google Earth روی سیستمتان نصب باشد و دوم، نقشه هایتان دارای سیستم مختصات تعریف شده باشند و سوم اینکه بهتر است به اینترنت متصل باشید.
طریقه فعال سازی بدین صورت است که باید از منوی Tools محیط ArcMap گزینه ...Customize را انتخاب و پس از انتخاب تب Commands و از طریق گزینه Add from file فایل کاربردیGoogleMapView.dll را انتخاب و OK نمائید. سپس از قسمت Commands برنامه کاربردی با نام گوگل ارث را به یکی از نوار ابزارها درگ نمائید. فایل نقشه ای را که دارای مختصات تعریف شده باشد در محیط نرم افزاری ArcMap فراخوانی کرده و در نهایت با انتخاب ایکن اضافه شده، شما قادر خواهید بود موقعیت همان نقشه را در محیط Google Earth مشاهده فرمائید. امیدوارم این برنامه کاربردی برایتان مفید باشد. پودینه
.rar   ArcGoogleEarth.rar (اندازه: 10.13 KB / تعداد دفعات دریافت: 1,018)
پاسخ
کار نمیکنه... اگه میشه طریقه نصبش رو با توضیح بیشتر بگید... متشکر
پاسخ
سلام ممنون از شما فقط یک سوال
شما به جای نصب این اکستنشن میتونید از دستور layer to kml که هم در arctoolbox هست هم در xtools استفاده کنید.فرقش چیه؟
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
پاسخ
(۰۶-۱۸-۱۳۹۲، ۱۲:۵۵ ب.ظ)ganjoor نوشته است: سلام ممنون از شما فقط یک سوال
شما به جای نصب این اکستنشن میتونید از دستور layer to kml که هم در arctoolbox هست هم در xtools استفاده کنید.فرقش چیه؟

با استفاده از این نرم افزار میتونیم در جایی که دیتایی نداریم که ثابت کنه پلی گن ما درست در جای خودش قرار گرفته و مساحتی که نشان میدهد دقیق است یا نه از این نرم افزار استفاده میکنیم و وقتی در یک نقطه تو محیط آرک مپ روی پلی گنی کلیک کنیم تو گوگل ارث همون منطقه رو نشون میده. که تا جایی که من میدونم این نرم افزار قیمت بالایی هم داره.
پاسخ
به محض اکستراکت کردن سیستم من بعنوان ویروس شناساییش میکنه و قورتش میده..
مشکلی نداره تا واسش آنتی ویروس رو غیر فعال کنم؟!
*** هر روزی که می آموزم، پی می برم که جاهل ترم!! ***
پاسخ
خیر، مشکلی نداره، باید آنتی ویروس رو غیر فعال کنید و بعد از فعال سازی این برنامه، آنتی ویروس رو فعال نمائید.
پاسخ
درود بر شما دوست عزیز..
تست کردم.. جالب بود..
پیروز و پاینده باشید!!
پاسخ
البته یه اکستیشن دیگه ای هست به اسم ArcBruTile_0.3.3 که راحت میتونید با اتصال به اینترنت و از داخل Arcmap تصویر ماهواره ای و ژئورفرنس شده هر نقطه از زمین رو بخاید دریافت کنید.
از لینک زیر میتونید دانلود کنید
http://kurdtourism.persianblog.ir/post/39/
پاسخ
برای چه ورژنی هست؟
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
پاسخ
توی سایتی که دوستمون لینکش رو گذاشتن نوشته واسه ورژن 10 هستش..
اما من ریسک کردم و نصب کردم و مراحل رو بر طبق سایت رفتم جلو و جواب داد..
یه نقشه از محدوده رو هم اضاف کردم که درست سرجای خودش نشست Smile
توی فایلی که دانلود میشه دو تا پسوند exe , .msi. هستش که البته من فقط msi. رو نصب کردم.. نمیدونم اونم باید نصب کنم یا نه!! Huh
اگه کسی میتونست توضیحات بیشتری بده خوب میشد چون ژئورفرنس بودنش فوق العاده ست، البته اگه بشه واسه بالا بردن کیفیت زوم تصاویر چاره ای پیدا کرد!
بهر حال جالب بود

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  روش محاسبه معابر بین بلوک های شهری قطعا خوشتون میاد behzad1370 6 6,907 ۰۲-۰۳-۱۴۰۰، ۱۱:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: محیا صالحی
  آموزش Tracking analyst مصطفی شعبانی 0 1,526 ۱۰-۰۳-۱۳۹۹، ۰۸:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: مصطفی شعبانی
  آموزش فارسی Geostatistical Analyst مصطفی شعبانی 0 1,293 ۰۸-۳۰-۱۳۹۹، ۰۶:۰۱ ب.ظ
  تئوری مکان یابی مصطفی شعبانی 0 1,416 ۰۸-۲۴-۱۳۹۹، ۰۱:۲۲ ق.ظ
  سیستم تصویر لامبرت مصطفی شعبانی 0 1,462 ۰۸-۱۸-۱۳۹۹، ۰۶:۰۶ ب.ظ
  تحلیل دید مصطفی شعبانی 0 917 ۰۸-۱۳-۱۳۹۹، ۰۹:۲۰ ب.ظ
  GIS برخط (Online GIS) مصطفی شعبانی 0 833 ۰۸-۰۹-۱۳۹۹، ۰۲:۱۹ ق.ظ