جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید.
برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402
دوستان سلام
وقتی اطلاعات اکسل رو به arcgis منتقل می کنم داده ها به شکلی که در زیر نشون داده شده در میاد و سیستم مختصات اروور میزنه
در عکسل زیر 80 داده ی نقطه ای در دوتا نقطه جم شده به نظرتون مشکل چیه؟
خطاها هایلایت شده است
۰۳-۰۵-۱۳۹۳، ۱۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳-۰۵-۱۳۹۳، ۱۱:۴۳ ب.ظ، توسط fare.)
با سلام
به احتمال زیاد مشکل کار شما در تعریف X و Y هست. جایی که شما بر روی فایل اکسل راست کلیک میکنید و Display X,Y Data رو میزنید در قسمت X Field و Y Field، بایستی هر کدوم به ترتیب ستون مربوط به طول و عرض جغرافیایی رو شامل بشه. از دکمه Edit هم میتونید سیستم مختصات رو براش تعریف کنید. مسئله دیگه که محتمل تره اینه که نام ستون ها رو X و Y و یا UTM X و UTM Y بزارید و عناوین دیگه ممکنه باعث ایجاد همچین مشکلی بشه.
همچنین فایل اکسل رو به صورت 2003 ذخیره کنید (که البته فکر نکنم تو این مورد مشکلی داشته باشید چون تبدیل به شیپ فایل کردید)
مهندس فردین جان مشکل از اینها نیست چون وقتی فایل رو به دوستان میدم اونها مشکلی ندارن فقط تو سیستم من همچین ارووری میده. واقعا نمیدونم مشکل چیه
من هم فکر میکردم مشکل از تعریف X,Y هستش اما نیست.
مشکل به فایل ٍExcel آماده شده بر میگردد. در فایل Excel شما علاوه بر 80 داده نقطه ای یا به عبارتی بهتر 80 سطر، سطرهای دیگر را هم با نوشته هایی پر کرده اید که البته خیلی وقتها شما قادر به دیدن آن ها نیستید. وقتی فایل را در Arc Map لوود می کنید، بعد از اکسپورت گرفتن از آن و تبدیل به لایه نقطه ای، Editor را فعال کنید و پوینتی که در پایین Data view هست را دیلیت کنید، بعد از غیر فعال کردن Editor، روی لایه زوم بزنید یا با Full Extend، مشکل شما حل شده است. یک راه دیگر هم این است که فقط داده های 80 سطر را Select کرده و در یک فایل Excel جدید Paste کنید. از این فایل استفاده نمائید.
۰۳-۰۶-۱۳۹۳، ۰۲:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳-۰۶-۱۳۹۳، ۰۲:۳۰ ق.ظ، توسط fare.)
جناب مرادی مشکل از نحوه مختصات نویسی شماست
جالب اینجاست که من وقتی فایل رو وارد محیط ارک مپ میکنم هیچ فیلد یا ستونی تو فایل اکسل برام قابل دسترسی نیست
پیشنهاد میکنم مختصات رو به UTM تبدیل کنید و حتما اعداد UTM بدون اعشار باشند و همچنین برای مراحل بعدی هم بهتره که عناوین ستون ها هم انگلیسی باشند
دوستان هم مثل شما وقتی فایل رو وارد arcmap میکردن اصلافیلدی رو نمیشناخت درحالی که در سیستم من تا مرحله Event درست بود ولی وفتی full Extant میکنمم اروور میده!
شما مختصات رو به UTM تبدیل کنید مطمئن باشید مشکلتون حل میشه
فقط بازم میگم مختصات UTM رو بدون اعشار به طوری که X ها 6 رقمی و Y ها 7 رقمی باشن.
اگر هم خواستید یه نرم افزار پورتابل ساده هست برای تبدیل مختصات براتون میزارم
(۰۳-۰۵-۱۳۹۳، ۱۱:۱۲ ب.ظ)احمد مرادی نوشته است: دوستان سلام
وقتی اطلاعات اکسل رو به arcgis منتقل می کنم داده ها به شکلی که در زیر نشون داده شده در میاد و سیستم مختصات اروور میزنه
در عکسل زیر 80 داده ی نقطه ای در دوتا نقطه جم شده به نظرتون مشکل چیه؟
خطاها هایلایت شده است
پیشنهاد میکنم برای انتقال داده ها به GIS ابتدا در محیط Access فرمت dbf براشون تعریف کنید... سیستم مختصات محیط Arcmap را هم درست انتخاب نمایید.