جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گوگل ارث
چه کاری انجام دادین؟
پاسخ
با سلام (خط،نقطه،سطح)که در گوگل ارث رسم کردید را به نرم افزار (گلوبال مپر)بیارید از طریق منوی file یک سری از اکسپورتهای هست که می توانید به شیپ فایل یاهر پسوند دیگر تبدیل کنید
پاسخ
(۰۷-۱۵-۱۳۹۲، ۰۳:۱۴ ق.ظ)leilanajafy نوشته است: با سلام
من این کار رو انجام دادم اما هیچی در صفحه gisمعلوم نیست.در ضمن گزینه ژئو رفرنس من غیر فعال شده چه طوری فعال کنم؟ممنونم

سلام
شما دقیقا بیان نکردید چه کاری انجام دادید تا دوستان در صورت امکان بهتون کمک کنند..
ترسیم لایه در گوگل ارث و وارد کردن به GIS یا ژئورفرنس کردن یک عکس مثلا از گوگل ارث؟!
اگه لایه ترسیم شده برداری در گوگل ارث رو نشون نمیده، معمولا با Zoom to Layer مشکل برطرف میشه..
غیر فعال بودن ابزار Georeference هم شاید به این خاطر باشه که لایه شما برداری هستش..
برای استفاده از این ابزار باید لایه شما رستر باشه..
اگه مشگل شما هیچکدوم این موارد نیست کامل توضیح بدید تا دوستان کمک کنند..
موفق باشید!
*** هر روزی که می آموزم، پی می برم که جاهل ترم!! ***
پاسخ
(۰۷-۱۵-۱۳۹۲، ۰۳:۱۴ ق.ظ)leilanajafy نوشته است: با سلام
من این کار رو انجام دادم اما هیچی در صفحه gisمعلوم نیست.در ضمن گزینه ژئو رفرنس من غیر فعال شده چه طوری فعال کنم؟ممنونم

دوست عزیز من کامل توضیح دادم موقعی که میخوایی یک پلیگون یا پلی لاین تو گوگل ارث رسم کنی تو نوار ابزار VIEW قسمت SNOPSHOUT CURENT بزنی یعنی تو مختصات واقعی رسم کردی

(۰۶-۲۹-۱۳۹۲، ۰۹:۱۱ ب.ظ)ARMAN_T نوشته است:
(۰۶-۲۹-۱۳۹۲، ۰۴:۰۱ ب.ظ)me8rdad نوشته است: من وقتی لایه ها رو از گوگل ارث وارد آرک مپ میکنم نمایش میده اما با نقشه های دیگه همپوشانی نداره. به نظر شما مشکل چی میتونه باشه؟!
روی سیستم تصویر لایه Undefine میزنه. دوباره واسش تعریف میکنم فایده نداره
از جغرافیایی به UTM تبدیلش میکنم بازم ردیف نمیشه Huh
در صورتی که توی حالت عکس مشکل نداره و وقتی لایه UTM خودم رو وارد گوگل ارث میکنم رو جای خودش قرار می گیره
I Don't Know Blush

سلام
شما وقتی که یک عکی رو از گوگل ارث وارد ARC MAP می کنید باید ژئورفرنس شده باشد تا روی لایه های دیگر قرار گیرد.اگر ژئورفرنس ( یا به عبارتی زمین مرجع) نشده باشد. قطعا بر روی لایه ها قرار نمی گیرد. برای ژئورفرنس کردن عکس میتونید از نوار ابزار Georeferencing در نرم افزار ARC MAPاستفاده کنید.
شما هر چقدر سیستم مختصات را هم عوض کنید تا زمانی که عکس شما ژئورفرنس نشود بر روی لایه ها قرار نمی گیرد.

دوست عزیز ژئورفرنس لازم نداره
پاسخ
سلام من فایل dwg شهرمون رو تبدیل به kml کردم ولی وقتی در google earth استفاده می کنم روی خود شهر نمی افته دورتر از اون قرار می گیره دلیلش چییه یکی قشنگ برام توزیع بده که چیکار باید انجام بدم مراحلش چه جوریه. ممنمن
پاسخ
(۰۷-۱۷-۱۳۹۲، ۱۲:۴۸ ق.ظ)هاوکار نوشته است: سلام من فایل dwg شهرمون رو تبدیل به kml کردم ولی وقتی در google earth استفاده می کنم روی خود شهر نمی افته دورتر از اون قرار می گیره دلیلش چییه یکی قشنگ برام توزیع بده که چیکار باید انجام بدم مراحلش چه جوریه. ممنمن

احتمالا به خاطر این هستش که مختصات فایل اتوکد شما دقیق نباشه..
چون توی همین پست من عکسی رو پیوست کردم که نشون میده پلیگون درست در موقعیت خودش در گوگل ارث قرار گرفته..
اگه مشکل دقیق نبودن باشه، شما باید فایل خودتون رو به shape file تبدیلش کنی و با استفاده از Spatial Adjustment که توی همین سایت توضیح داده شده مختصات خودتو اصلاح کنی..
حتی شاید بصورت مستقیم راهی واسه اصلاح مختصات فایلهای اتوکد باشه!!!
اما کسایی که اتوکد کار کردن در این زمینه میتونن نظر بدن!
*** هر روزی که می آموزم، پی می برم که جاهل ترم!! ***
پاسخ
سلام به همگی اساتید. فقط میخوام تجربه خودم رو در این زمینه بیان کنم که مدتها بنده رو درگیر کرده بود! شاید بدرد دوستان بخوره. برخی شیپ فایل ها به علت این که نام اونها رو فارسی انتخاب می کنیم. ممکنه برخی از کارها رو نشه روشون انجام داد. پس بهتره که نام فایل هایی رو که ایجاد یا تهیه میکنیم انگلیسی کنیم. ضمنا در برخی موارد شیپ فایل هایی هستند که مختصات دارند اما به علت اینکه محل قرار گیری اونها در درایوها و مسیرشون دارای پوشه هایی با نام های فارسی هستند وقتی اونها رو add میکنیم بدون مختصات می آیند و سرجایشان قرار نمی گیرند. پس باید دقت کنیم که پوشه هایمان نام های لاتین داشته باشند و ضمنا سعی کنیم شیپ فایل ها را خیلی در پوشه های زیاد جاسازی نکنیم!
پاسخ
سلام .شما باید هر عارضه ایی رو که رسم میکنید بصورت kmzیا kml ذخیره کنیدبعد وقتی arc map رو باز میکنید باید باید گزینه data interoperability رو تیک بزنید تا آرک مپ اونو بشناسه.موفق باشید
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی جهت حذف عوارض از DEM Zahra530 2 2,411 ۰۸-۱۵-۱۳۹۹، ۰۷:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Zahra530
  چرا مقدار ولیو فایل flow accumulation را در مپ الجبرا عدد 2500=> میزنند؟ kimia352 0 1,308 ۱۲-۰۸-۱۳۹۸، ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia352
  ترکیب لایه های خطی با حفظ ویژگی عرض هر لایه majidzarean 0 1,631 ۰۶-۰۲-۱۳۹۸، ۰۴:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: majidzarean
  نحوه محاسبه درصد پوشش با NDVI kamkar 0 1,680 ۰۸-۱۲-۱۳۹۷، ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kamkar
  شبکه بندی یک پلیگون و تعیین مختصات جغرافیایی مرکز شبکه ها saharsm 1 2,637 ۰۶-۰۵-۱۳۹۷، ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  کپی کردن از یک line feature در arcgis مثلا به تعداد 50 عدد samaa 2 2,828 ۰۳-۲۶-۱۳۹۷، ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  هزینه پروژه جی آی اس چقدر است؟ کریمی 6 7,596 ۰۳-۲۲-۱۳۹۷، ۰۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: nadiri
  آموزش کار با template rahmati-gis 0 1,786 ۱۱-۲۶-۱۳۹۶، ۱۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati-gis
  حذف نقاط در شیپ فایل rza 4 6,692 ۱۱-۱۸-۱۳۹۶، ۱۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: alish
  قرار دادن عکس هوایی بر روی طرح fariba 1 3,344 ۱۰-۱۷-۱۳۹۶، ۱۱:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fariba

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید: